O nas

Poznaj historie sukcesów naszych klientów

Czytaj dalej
slitcher1
1

Więcej koni mechanicznych

Problem

Klient z Bawarii prowadzący firmę z branży motoryzacyjnej, a konkretnie produkujący silniki do aut otwierał nowy oddział. W ostatniej chwili postanowił, że stworzy o dwie linie produkcyjne więcej, więc zgłosił się do nas z prośbą o dostarczenie kadry pracowniczej. Okazało się, że nasze usługi polecił mu nasz stały kontrahent. Zapotrzebowanie było niebanalne, potrzebował kilku spawaczy MIG/MAG, dwóch spawaczy TIG, monterów maszyn przemysłowych i monterów konstrukcji. Co było niezwykłe? Poprosił nas o wiele większą ilość pracowników niż było to na prawdę wymagane.

Rozwiązanie

Rozpoczeliśmy proces rekrutacji, wystawiliśmy ogłoszenia na wszystkich serwisach o tematyce pracy i spawalnictwa. Zgłosiła się do nas duża ilość osób, ale postanowiliśmy, mając na uwadze dobro klienta, przeanalizować ich umiejętności oraz oszacować realną liczbę pracowników niezbędnych do zrealizowania zlecenia. Zaproponowaliśmy klientowi optymalizację kosztów poprzez zatrudnienie mniejszej ilości ludzi, ale takich którzy na pewno będą w stanie wykonać zleconą im pracę. Rozpoczęliśmy rozmowy z kandydatami, chcieliśmy dać klientowi tylko fachowców, którzy na pewno spełnią jego oczekiwania.

Rezultat

PODWÓJNY SUKCES. Klientowi dzięki naszym pracownikom udało się zakończyć budowę na czas i terminowo ropocząć produkcję, a dodatkowo dzięki naszemu zaangażowaniu zaoszczędził. Postawiliśmy na jakość, nie na ilość i wysłaliśmy do pracy mniej osób niż początkowo wymagał tego klient. Ponownie umocniliśmy swój wizerunek na rynku oraz zyskalismy nowego partnera biznesowego.

2

Niemiecki Raj

Problem

Zadzwonił do nas stały klient i powiedział "Panowie, tylko Wy jesteście w stanie mi pomóc". Okazało się, że 5 dni przed rozpoczęciem ostatniego etapu projektu zniknęli niemal wszyscy jego pracownicy, odeszli do konkurencyjnej firmy, która zaproponowała większe stawki. Klientowi groziły potężne kary za nie zrealizowanie zlecenia, oraz nie rozpoczęcie prac w terminie, więc musieliśmy w 5 dni znaleźć dwóch operatorów zwyżek, dwóch operatorów wózków widłowych i sześciu monterów konstrukcji stalowych.

Rozwiązanie

Bez wachania wzięliśmy się do pracy - przecież nie zostawimy stałego partnera biznesowego "na lodzie". Poruszyliśmy całą naszą kadrę, obdzwoniliśmy naszą bazę pracowników, którzy u nas pracowali oraz tych którzy w ostatnich dniach poszukiwali pracy. Umieściliśmy ogłoszenia w internecie na wielu serwisach o tematyce pracy. Pracowaliśmy przez 3 dni po 12 godzin, ale ...

Rezultat

UDAŁO SIĘ! Znaleźliśmy pracowników, którzy przyjechali dzień przed rozpoczęciem zlecenia. Wydaliśmy im sprzęt, ubrania robocze oraz samochody do pracy. Po odprawie wyruszyli do naszego klienta i następnego dnia zameldowali się na placu budowy. Dzięki mobilizacji oraz zaangażowaniu pracowników klient zrealizował zlecenie ponad tydzień przed terminem zakończenia prac. Dzięki temu nasz kontrahent zyskał dwa kolejne zlecenia, a my umocniliśmy więź z naszym partnerem biznesowym i możemy zapisać kolejny sukces na naszej liście.

3

Bo o las trzeba dbać . . .

Problem

Podwykonawca nadleśnictwa z województwa lubuskiego zgłosił się do nas z prośbą o znalezienie odpowiednich ludzi do sadzenia lasu i segregacji sadzonek. Jego poprzedni pracownicy nagle zrezygnowali z pracy i został sam. Początkowo wydawało się to prostym zleceniem, ale życie lubi zaskakiwać... Musieliśmy znaleźć 10 par, ponieważ praca była w parach - kobieta i mężczyzna, które potrafią sadzić drobne sadzonki drzew. Zadanie wydaje się stosunkowo proste, ale wymaga sporej koncentracji i dbałości o najmniejsze szczegóły. Mieliśmy na rekrutacje maksimum 5 dni, ponieważ naszemu klientowi groziły duże kary za niezrealizowanie zlecenia.

Rozwiązanie

Dzięki szybkiej reakcji i poruszeniu współpracowników ze wschodu następnego dnia zaczęli przyjeżdżać do nas pracownicy. Jednak praca dość szybko zweryfikowała kto się nadaje, a kto niestety nie poradzi sobie z tym wyzwaniem. Ludzie chcący pracować przy tym zleceniu musieli na prawdę umieć radzić sobie z takimi roślinami.

Rezultat

Udało się. Dzięki skrupulatnej selekcji i wstępnym szkoleniom z postępowania z delikatnymi roślinami jakimi są małe, łamliwe i kruche sadzonki drzew udało się zebrać stałą ekipę w 4 dni. Zlecenie zostało zakończone przed czasem, a klient uniknął dużych kar. Dzięki temu współpraca między nami trwa do dzisiaj.

4

Wielki Piec

Problem

Potężna spółka z sektora przemysłowego zadzwoniła z zapytaniem o leasing pracowników. Początkowo wszystko wydawało się normalne do momentu podania liczby pracowników wraz z wymogami co do ich kwalifikacji i daty realizacji zlecenia . . . Okzało się, że w 14 dni musimy zebrać siłę minimum 100 pracowników, wśród których musi być co najmniej 10 spawaczy z uprawnieniami, 10 brygadzistów z uprawnieniami na palnik i 5 operatorów suwnic.

Rozwiązanie

Jako, że zawsze odpowiadamy na zapytania kontrahentów i pałamy chęcia wspierania polskiego biznesu uznaliśmy, że nie możemy temu wyzwaniu nie sprostać. Poruszyliśmy wszystkie możliwe ścieżki przekazu by ogłosić nabór na dane stanowiska, dodatkowo wykonaliśmy blisko 400 telefonów do naszych byłych pracowników i współpracowników. Pracowaliśmy blsiko 16 godzin dziennie, od rana do nocy, cały zespół włożył 101% zaangażowania.

Rezultat

SUKCES!Dzięki dobrze upozycjonowanych ogłoszeniach w serwisach i świetnej pracy naszych rekruterów udało się zebrać w 9 dni 83 osoby. Następne 20 osób dojechało w przeciągu 4 dni i na czas weszli na szkolenie, oraz zaczęli prace. Klient do dziś pozostaje z nami w kontakcie i planuje zlecić kolejne prace.

5

Czechy

Problem

Klient zadzwonił do nas dwa dni przed rozpoczęciem prac, poinformował że zawiodła go firma realizująca zlecenie i stracił kadrę pracowników. W przeciągu dwóch dni musiał zgłosić praciwników do pracy, oraz przekazać ich wszystkie dokumenty by firma zlecająca zatwierdziła ich, oraz zezwoliła na wejście na teren budowy. Zapytał czy podejmiemy się tego wyzwania. Decyzja zapadła niemal natychmiast, ponieważ był to klient, z którym współpracowaliśmy już wielokrotnie.

Rozwiązanie

Zaproponowaliśmy klientowi zgłaszanie pracowników turami, czyli co pewien okres czasu określona liczba pracowników. Klient natychmiast przedstawił to rozwiązanie firmie gdzie miało być realizowane zlecenie. Zaczeliśmy ciężką pracę by zdążyć w dwa dni zrekrutować odpowiednią liczbę pracowników i wyrobić wszystkie niezbędne dokumenty. Nasza kadra z działu rekrutacji wykonała telefony do pracowników z naszej bazy, a dział realizacji projektów zajął się kwestią formalności.

Rezultat

Udało się! Firma zlecająca zaakceptowała wejście pracowników na teren budowy turami, które wchodziły odpowiednio co 7 dni. Klient w terminie zrealizował zlecenie, a my po raz kolejny sprostaliśmy nie małemu wyzwaniu. Od tego czasu nie ma "problemów" - są tylko rozwiązania.

6

Włochy

Problem

Jest zima. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia tuż za zakrętem Nowy Rok. Dostaliśmy zapytanie od włoskiej firmy, czy jesteśmy w stanie zapewnić grupę ludzi do wykonania roboty związanej z montażem konstrukcji stalowych. Oczywiście, że tak - pomyśleliśmy. Jednak w tym wszystkim tkwił mały szkopuł. Myśleliśmy, że zlecenie zaczyna się już po Sylwestrze, ale jak się okazało klient był w kropce i zlecenie musiał zrealizować jeszcze przed zakończeniem roku. My jako firma mogliśmy się zgodzić, ale przecież decyzja nie należy tylko do nas. Osobami decydującymi byli tu ludzie, którzy zgodzili się wyjechać przed okresem świątecznym tak daleko od domu. Ludzi nie można przecież do niczego zmusić, muszą sami chcieć, sami podjąć decyzje. Tylko wtedy klient dostanie w pełni zadowolonego pracownika, który będzie w stanie wypracować 110 %  przewidywanej przez naszego partnera biznesowego normy.    

Rozwiązanie

Wzięliśmy się do roboty. Nasza kadra pracownicza odpowiadająca za rekrutacje od razu przeszła do działania i wykonała setki telefonów, aby znaleźć osoby chętne na wyjazd, a dział realizacji projektów nadzorujący przebieg zleceń zaczął szykować sprawy związane z logistyką i zakwaterowaniem.

Rezultat

Udało się! Nasz klient dostał pracowników, którzy pomogli w realizacji zlecenia. Ludzie stanęli na wysokości zadania pracując w pocie czoła, aby tylko klient zdążył zrealizować zamówienie i na szczęście skończyło się pomyślnie.Nie było by szczere z naszej strony gdybyśmy nie wspomnieli o kilku potknięciach, które przy tym projekcie mieliśmy, ale czas, który dostaliśmy na realizacje projektu oraz okres w jakim zlecenie się odbywało przyczynił się do popełnionych przez nas błędów. Cieszymy się jednak, że realizacja projektu finalnie wyszła pomyślnie, a klient dzisiaj jest w stanie nam zaufać i powierzać kolejne zlecenia.

7

Szczecin

Problem

Podczas współpracy z jednym z większych partnerów ze Szczecina mogliśmy przetestować nasze możliwości i skuteczność. Tydzień przed ważnym, podpisanym przez klienta kontraktem okazało się, że stracił on wsparcie z pozostałych źródeł zaopatrujących go w pracowników. Chwilę przed rozpoczęciem realizacji zlecenia zabrakło 86 pracowników. Zwrócił się do nas z prośbą o pomoc i zakończył zlecenie terminowo.

Rozwiązanie

Udało nam się w tydzień skupić na zrealizowaniu tego zlecenia tak, aby nasz partner biznesowy wyszedł z sytuacji z twarzą. W tym czasie pozyskaliśmy do pracy ponad 100 osób. Dzięki świetnej pracy zespołowej, poświęceniu kadry rekrutacyjnej oraz skuteczności partnerów na Ukrainie dostarczyliśmy na czas oczekiwaną liczbę pracowników, a nawet odrobinę więcej.

Rezultat

Dziś cieszymy się świetnymi relacjami z naszym klientem. Udało mu się wypełnić kontrakt bez konsekwencji z powodu niedotrzymania warunków umowy, a my zyskaliśmy stałego partnera biznesowego i satysfakcję z rzetelnie wykonanej pracy.